Register Now
Subscribe to Radionytt.no feed
Radionytt.no - Siste nytt fra Radiobransjen
Updated: 21 min 32 sec ago

Nye jingler for Europa2 i Slovakia

Fri, 2020-01-17 14:00
Nytt lydbilde for Slovakias største hit-stasjon.

Norge først i verden med bil-målinger

Thu, 2020-01-16 11:00
Nielsen har utviklet de første passive målinger av radiolytting i bil

Stor nedgang for radioreklame

Wed, 2020-01-15 11:00
42 millioner kroner ble borte fra de kommersielle radiokanalene i fjor.

NRK klarte nynorsk-kravet for første gang

Tue, 2020-01-14 11:00
Det er P1 som sender mest nynorsk hos statskanalen

Radio en av vinnerne i Sverige

Thu, 2020-01-09 12:00
Radio gikk opp i et år der det totale reklamemarkedet gikk ned.

De første tallene for lytting i bil

Wed, 2020-01-08 20:00
Norge er det første landet i verden med radiolytting i bil eksplisitt rapportert via PPM

Lyttingen i taket siste uke før jul

Tue, 2020-01-07 12:00
Julekanaler bidro til solide lyttertall. PPM-tallene fra Nielsen for uke 50 til 52, 2019

Radio Norge lagt ned i København

Mon, 2020-01-06 12:00
Bauer har også fjernet Radio Klassisk fra DAB-nettet

Norge trenger bare en Riksblokk

Fri, 2020-01-03 12:00
Sindre Møllerhaug kommenterer: ...hvis det ikke er mange nok lyttere...

Nå er det liv på frekvensene til Radio Luxembourg

Thu, 2020-01-02 12:00
Radio 208 har startet sendinger på 1440 Mhz fra København.

Nye programmer på NRK P1 i 2020

Thu, 2019-12-19 13:00
Fra januar ser sendeskjemaet til NRK P1 litt annerledes ut.

SR får begrenset DAB-konsesjon

Wed, 2019-12-18 16:00
>Svenske myndigheter vil ikke gi statskanalen nasjonal konsesjon nå.

Local radiostations allowed to continue on FM

Tue, 2019-12-17 11:00
Norwegian Parliament approves an extension on local radio licences broadcasting on FM until 2027

Slik blir de nye distriktssendingene

Mon, 2019-12-16 11:00
Nye fylker fører til endringer for NRK radio. Her er oversikten

Finn Bjelke og Yan Friis med juleverksted

Fri, 2019-12-13 11:00
Julehusarrest på Radio Vinyl hver dag den siste uken før jul.

Kringkastingsprisen 2019 til Ronny Brede Aase

Thu, 2019-12-12 10:00
Får prisen fordi han er en ambassadør for nynorsk

Kjendiser i kø for Julekanalen

Tue, 2019-12-10 10:00
P4-gruppen satser stort på sin populære julekanal P7 Klem

Førjul er god radiotid

Mon, 2019-12-09 11:00
Det ble nok en toppnotering for radiolytting. PPM-tallene fra Nielsen for uke 47 og 48, 2019

Morgenklubben med julesang

Fri, 2019-12-06 11:00
Radio Norges frokostshow med sangen for de over 18.

De nye stemmene i P3morgen

Wed, 2019-12-04 11:00
Adelina Ibishi (27) og Martin Lepperød (26) blir de nye programlederne for P3morgen.

Pages